Meklēt
0
Grozs

Slingu veidi — I. Kā izvēlēties slingu?

Slingu veidi — I. Kā izvēlēties slingu?

Tiem, kas ir jauniņie slingu pasaulē un apjūk to dažādībā, mēs uzrakstījām nelielu slingu galveno veidu aprakstu.

Sākumā vajadzētu tikt skaidrībā — kāpēc un kādiem mērķiem jūs plānojat izmantot slingu?

Piemēram:

  • Grūti vienlaicīgi nēsāt mazuli un darīt mājas darbus
  • Bērns ir pieradināts pie rokām un paaudzies, mamma piekūst nēsāt rokās
  • Mazulis aizmieg tikai uz rokām, mammai sāp mugura
  • Ratiņi ir lieli un smagi, vajadzīga alternative
  • Mamma vēlas organizēt bērna pastaigu slingā ar tēvu
  • Vajadzīgs slings izbraucieniem

Protams, jāņem vērā arī bērna vecums un svars, kā arī laika prognoze.

Kad tiks saprasts galvenais «pieprasījums», tad arī slinga izvēle būs vienkārša.

Slings šalle: no dzimšanas

Slings šalle: no dzimšanas

Slings šalle — viens no universālākajiem slingu viediem, kurā var ērti nēsāt mazuli no dzimšanas līdz brīdim, kad bērns pārstāj prasīties uz rokām.

Slings šalle vienmērīgi sadala bērna svara radīto slodzi uz abiem pieaugušā pleciem, muguru un gurniem, tāpēc šajā slingā ir vieglāk bērnu nēsāt ilgstoši. Pieaugušā rokas turklāt paliek brīvas, savukārt bērnam slings šalle sniedz maksimāli iespējamo balstu.

Slingā-šallē mazuli var nēsāt dažādās pozīcijās: mazulis var atrasties pieaugušajam uz vēdera, uz gurna, aiz muguras. Līdzīgi kā riņķu slingā, arī no slinga šalles ir iespējams izveidot šūpulīti pie krūts un pabarot mazo slingā.

Ja mazulis ātrāk nomierinās vertikālās pozās, ja viņš jau ir pieteikami smags, ja jums ir problēmas ar muguru, vai, ja Jūsu mazulis pieradis pie rokām — jums noderēs austs slings šalle. 

Riņķu slings: 0–2 gadi

Riņķu slings: 0–2 gadi

Riņķu slingam vienā galā atrodas odere plecam un riņķi, savukārt otrs slinga gals tiek ievērts riņķos tā, lai būtu iespējams regulēt slinga garumu.

Riņķu slings ir neaizvietojams biežā un īslaicīgā bērna nēsāšanā (piemēram, mājās vai barojot, iemidzinot).

Tāpat, tas palīdzēs ātri paņemt mazuli rokās, ja tam vairs nebūs noskaņojums gulēt vienam pašam. Ilgām pastaigām riņķu slings var nebūt tik ērts.

Riņķu slingā mazuli var viegli pabarot pārvietojoties gan mājās, gan ārpus tās, nepiesaistot apkārtējo uzmanību, kā arī ātri ielikt iemigušo bērniņu gultiņā vai ratiņos.

Mazuli riņķu slingā var ieguldīt kā šūpulītī, nosēdināt mammai uz gurna, vai noguldīt pusguļus pozā.

Ergosoma vai ergonomiska soma: no 3–4 mēnešiem

Ergosoma vai ergonomiska soma: no 3–4 mēnešiem

Ergonomiskās mugursomas ir konstruētas tā, lai atveidotu bērna fizioloģiski pareizu stāvokli slingā. Tās nodrošina mazulim fizioloģiski pareizu pozu ar plati izvērstām kājām, kā rezultātā slodze tiek vienmērīgi sadalīta uz mazuļa gurniem, dibenu un muguru. Bērns it kā «apņem» mammu ar kājiņām, bet tā mugura ir nedaudz izliekta un stingri ar audumu piespiesta pie mammas.

Ergosomā bērnu var nēsāt vertikāli ar seju pret mammai un aiz muguras.

Ergosomu nav grūti uzvilkt, tā ir ļoti «mobile» — bērnu tajā var ātri ielikt un izņemt. Ja jūs plānojat garas pastaigas, braucienus un ceļojumus — ergosoma ir neaizstājama. Šis, tāpat, ir ideāls variants, ja bērnu nēsās arī tēvs.

!! Ergonomiskā mugursoma nav paredzēta bērniem no dzimšanas, lai ko arī neraksta ražotājs. Lielākā daļa mugursomu tomēr nenodrošina jaundzimušā muguriņas pietiekamu atbalstu, tāpēc tās iesaka sākt lietot no brīža, kad mazais jau labi notur muguriņu, patstāvīgi sēž vai vismaz mēģina rāpot.

Mei Tai slingi/ Mei Tai somas: no 3–4 mēnešiem

Mei Tai slingi/ Mei Tai somas: no 3–4 mēnešiem

Mei Tai ir kā tradicionālā slinga šalles un ergosomas apvienojums. Mei Tai slings izskatās kā kvadrāts / taisnstūris no blīva auduma, kura stūros piešūtas garas lentas.

Augšējās un apakšējās Mei Tai slinga lences vienkārši sasienas ap vidukli, tāpēc Mei Tei slings būs piemērots ikvienam.

Tradicionālā Mei Tai slingā nav stingri fiksētas jostas, kā tas ir mugursomai, tāpēc ir jāpievērš uzmanība bērna svaram.

Mai Tai slingā mazulis vienmēr atrodas vertikālā stāvoklī: priekšpusē ar seju pret mammu vai aiz muguras.

Slings-kabata (pouch): 0–1,5–2 gadi

Slings-kabata (pouch): 0–1,5–2 gadi

Slings-kabata tiek uzvilkts uz viena pleca un pēc savas funkcionalitātes ir pielīdzināms riņku slingam. Slings-kabata tāpat kā riņku slings ir piemērots neilgai bērna nēsāšanai.

Slings-kabata ir nēsājams uz viena pleca un nav nepieciešama tā regulēšana. Tam nav regulēšanai paredzētu mezglu un riņķu, tāpēc tas rūpīgi jāizvēlas atbilstoši nēsātāja izmēram. Nepareizi izvēlēts izmērs var negatīvi iespaidot mammas muguru un likt Jums vilties slingu nēsāšanā.

Mazuli slingā-kabatā var ieguldīt kā šūpulītī, uzsēdināt mammai uz gurna vai novietot pusguļus pozā.

Raksta otrajā daļā mēs apskatīsim katra slingu veida plusus un mīnusus.

PS.
Pēc savas pieredzes mēs redzam, ka dažādām mammām der dažādi slingu veidi. Kāds mīl šalles, kāds izmanto tikai slingu ar gredzeniem, kādam patīk tikai ergo mugursomas. Tāpat, ļoti bieži, vecāki izmanto divu veidu slingus, piemēram, māte bērnu nēsā šallē bet tētis izmanto ergosomu. Mēs visi esam dažādi un tas ir tik brīnišķīgi.

Tāpēc nebaidieties eksperimentēt meklējot «savu» slingu. Nāciet pie mums uz Lakats.lv — pastāstīsim, parādīsim un izvēlēsimies!

©LAKATS.LV


  Par slingiem